Пам’ятка, як зберегти психіку дитини від надмірних переживань.

Пам’ятка підготовлена за матеріалами науково-методичного журналу «Учитель» № 2, 2014)

 1. Батьки мають бути носіями життєвого оптимізму, гарантами безпеки і благополуччя дитини. Формувати позитивне світосприймання, необхідне для її повноцінного розвитку.
2. Попри будь-які колізії дорослого життя треба створювати в родині спокійну, «світлу» атмосферу, сповнену позитивних життєствердних настроїв.
3. Поводьтеся розважливо, помірковано, гасячи власні пристрасті. Не ведіть дискусій у присутності дітей. Не нав’язуйте їм своїх переконань і не критикуйте погляди авторитетних для дітей людей (вчителів, тренерів, інших дорослих).
4. Тривожну для дітей інформацію слід дозувати, пом’якшувати, заспокоюючи і підбадьорюючи їх, запевняючи, що з будь-якої ситуації є вихід.
5. Про події, що  схвилювали дитину, говоріть миролюбно і мудро, аналізуйте й пояснюйте їх об’єктивно, засуджуючи прояви агресії та вандалізму як такі.
6. Обговорюючи ситуацію, переключайте увагу дітей з негативних фактів на позитивні. Прикладом може бути величезна людська самовідданість, взаємодопомога і громадянська активність, проявлені в останніх подіях.
7. Малюйте дитині світ не чорно-білим (поганий-добрий), а різнобарвним, розкриваючи філософію життя. Вчіть розглядати кожне явище в природі та суспільстві з різних боків і точок зору.
8. Не забороняйте дітям відтворювати враження в іграх, що допомагають зняти стрес, а спрямуйте ці ігри у мірне річище.
9. Щоб послабити психічне напруження дітей у складні періоди якнайчастіше залучайте їх до цікавих спільних справ, гуртків.
10. Виховуйте повагу, толерантність і терплячість до інших, незалежно від симпатій. Учіть засуджувати не людину, а недобрий вчинок, роблячи це без агресії.
11. Гуртуйте колектив, формуйте дружні взаємини, запобігайте конфліктам.

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога